Home icon Strona główna»Elitarne studia

Image

Elitarne studia - Aviation Management

Rynek przewozów lotniczych w ostatnich latach ulega bardzo dynamicznemu rozwojowi. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w najbliższych latach w Polsce brakować będzie ok. 25 tysięcy specjalistów do obsługi lotnisk znajdujących się na terenie kraju. Aby sprostać dynamicznemu rozwojowi rynku lotniczego zaoferowaliśmy elitarną specjalność "Aviation Management", która w oparciu o podstawową wiedzę z dziedziny ekonomii daje także możliwość opanowania umiejętności związanych z zarządzaniem lotnictwem, a w szczególności w zakresie obsługi lotnisk oraz linii lotniczej. Uruchomiliśmy kierunek jako pierwsza uczelnia w Polsce i czwarta w Europie.

Atuty specjalności:

Jako pierwsza w Polsce, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uruchomiła jedyne studia o specjalności Aviation Management na kierunku Ekonomia. W ramach specjalności wszystkie przedmioty realizowane są w języku angielskim.  Podczas pierwszego roku studiów, nasi studenci otrzymają gruntowną wiedzę ekonomiczną, natomiast od semestru trzeciego w programie studiów realizowane będą przedmioty specjalnościowe. Naszymi wykładowcami są międzynarodowi eksperci - praktycy, których codzienna praca związana jest rynkiem przewozów lotniczych. Ich ogromne doświadczenie przekłada się na jakość nauczania na specjalności.

Przykładowe przedmioty:

Introduction to Aviation Management and Policy, Aviation Law and Organizations, Airline Network Managment, Ground Handling, Airport Managent - commercial aspects, Airport Managment - technical and operational aspects, Airline Sales, Airline Simulation Game.

 

 

Praktyka i doświadczenie zawodowe

Studia na specjalności Aviation Management mają charakter praktyczny, a podczas jej tworzenia korzystaliśmy z najlepszych europejskich rozwiązań w współpracy edukacji z biznesem. Nasi studenci w ramach różnych przedmiotów pracują nad kilkudziesięcioma studiami przypadków, gdzie wykorzystają zdobytą na wykładach niezbędną wiedzę teoretyczną. Takie rozwiązania uczą ich krytycznego podejścia do omawianych kwestii, twórczego myślenia oraz umiejętności wyboru najlepszych narzędzi oraz analiz ekonomicznych do rozwiązania konkretnego problemu. Biorą również udział w semestralnej grze decyzyjnej, gdzie wcielając się w rolę menedżera linii lotniczej będą podejmować decyzje, jakie podejmowane są na takim stanowisku każdego dnia.

Zajęcia odbywają się w wielokulturowych grupach, a najambitniejsi studenci będą mogli zrealizować rok studiów na uczelniach partnerskich, m.in. na International University of Applied Science w Bad Honnef w Niemczech, gdzie program studiów zarządzania w lotnictwie jest z powodzeniem realizowany od ponad 10 lat.

Dynamicznie rozwijający się rynek lotniczy, jak również niedobór wyszkolonych kadr w tej branży dają gwarancje, że jako absolwent będziesz mógł znaleźć ciekawą pracę w przedstawicielstwach linii lotniczych lub jako osoba zajmująca się zarządzaniem w portach lotniczych, biurach turystycznych czy przedsiębiorstwach zajmujących się logistyką transportu lotniczego na całym świecie. Nasi studenci właśnie w takich firmach zrealizują obowiązkowe praktyki i staże.

 

STUDIA AVIATION MANAGEMENT ZNAJDUJĄ SIĘ W OFERCIE WSIiZ NA ROK AKADEMICKI 2018/2019

SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE REKRUTACJA