Home icon Strona główna»Niezbędnik studenta

Niezbędnik przyszłego studenta

O uczelni

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od początku swojego istnienia postawiła na stosunki partnerskie ze swoimi studentami. Uczący się u nas młodzi ludzie korzystają z nowoczesnej infrastruktury, a uczelnia wspiera i podsyca w nich ciekawe inicjatywy. Jeżeli odwiedzając naszą stronę chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej dlaczego warto wybrać WSIiZ, proszę o kliknięcie na poniższy link:

Atuty uczelni

 

Zakwaterowanie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie posiada swoje akademiki, ulokowane w nowoczesnym Kampusie uczelni w Kielnarowej, który zaliczony jest do najpiękniejszych ośrodków akademickich w Polsce.

Ponadto WSIiZ posiada własną bazę mieszkań, która liczy kilkadziesiąt adresów rozmieszczonych w niedużej odległości od siedziby głównej. Średni koszt wynajmu pokoju w mieszkaniu 3-pokojowym to około 400-450zł.

Zdjęcia Kampusu w Kielnarowej:

O Rzeszowie

Rzeszów jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Jednym z zamysłów otworzenia specjalności Aviation Management była obecność Doliny Lotniczej - jedynego takie w Polsce klastra, który zrzesza w sobie ponad kilkadziesiąt firm związanych z przemysłem lotniczym. W naszym mieście każdego roku naukę podejmuje ponad 60 tyś studentów, a współczynnik liczby studentów do liczby mieszkańców miasta, stawia nas w samej czołówce miast wojewódzkich. Rzeszów w ogólnopolskich rankingach uznawany jest za jedno z najbezpieczniejszych i najczystszych miast w Polsce.

Ciekawostki na temat naszego miasta znajdują się pod podanym niżej adresem:

Interesujące informacje o Rzeszowie

 

Międzynarodowa wymiana studencka

Wielokulturowy i wielojęzyczny rynek pracy na forum międzynarodowym poszukuje przyszłych pracowników, którzy cechować się będą mobilnością, elastycznością, kreatywnością, pewnością siebie i niezależnością. Umiejętność komunikowania się w obcym języku, obycie i kompetencje międzykulturowe pozwalają wyróżnić się wśród innych wykwalifikowanych abiturientów.

Studenci legitymujący się świetną znajomością języka angielskiego mogą spędzić 1 lub 2 semestry wybranej uczelni zagranicznej i otrzymują na taki wyjazd stypendium pokrywające koszty zakwaterowania i wyżywienia. W ramach programu Erazmus możesz wyjechać np. do International University in Bad Honnef lub EBS, gdzie również prowadzone są studia Aviation Managment. Każdego roku z takiej szansy korzysta kilkunastu studentów!

Więcej szczegółów dotyczących programu Erazmus oraz innych możliwości studiowania zagranicą znajduje się pod adresem:

Wymiana międzynarodowa